Witam serdecznie. Rozpoczynamy nowy dział (7 )- Odkrywamy tajemnice życia w wodzie i na lądzie. Dzisiejszy temat: Warunki życia w wodzie.

Zapoznajcie się dokładnie z tym tematem. Przeczytajcie tekst z podręcznika, który znajduje się na str. 162-165. Zwróćcie uwagę na to, że warunki życia w wodzie są inne niż na lądzie. Żyjące tam rośliny i zwierzęta  musiały przystosować się  do tych warunków. Czytając tekst dowiecie się, w jaki sposób przystosowały się do tych warunków.  W zeszycie przedmiotowym zróbcie notatkę – wykorzystując informacje z punktów „To najważniejsze!” (str. 165).  Wykonajcie sobie również zadania w zeszycie ćwiczeń, które dotyczą tego tematu (str. 101 – 102) . Odeślijcie te zadania na mój adres.

barbarazrebiec@interia.pl

Dla chętnych uczniów polecam ciekawe materiały, które znajdziecie na platformie epodreczniki  pod linkiem:   https://epodreczniki.pl/a/jak-zyje-sie-pod-woda/D2l3JTED2

Bardzo proszę, aby wszyscy uczniowie byli dostępni na Skypie – w czasie kiedy w planie zajęć wypada lekcja przyrody.