Temat dnia: Nasze pasje.

Edukacja polonistyczno – społeczna (1 godz.)

1. Przybliżenie tematyki filmowej na podstawie fragmentu książki K. Majgier ” Amelka i ekipa filmowa”. Ciche czytanie ze zrozumieniem podanego tekstu.
  2. Wykorzystanie informacji z tekstu do uzupełnienie metryczki książki. Uzupełnianie  zdań nowo poznanymi wyrazami. Poznanie nazw zawodów związanych z produkcją filmową.
  3. Wypowiadanie się na temat pasji Amelki i własnych.

Edukacja matematyczno – przyrodnicza (1 godz.)

Obliczenia pieniężne – dodawanie i odejmowanie liczb wielocyfrowych bez przekroczenia progu dziesiątkowego.

Dodatkowe zadanie dla chętnych uczniów.

Napisz w zeszycie wywiad z aktorem lub reżyserem – wymyśl pytania i odpowiedzi.  Pamiętaj o tym, jak zapisujemy dialog.

Praca z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń do edukacji polonistyczno – społecznej oraz matematyczno- przyrodniczej.

Dokładny przebieg zajęć  i potrzebne materiały zostaną przesłane Rodzicom i uczniom SMS-em.