Temat: PAMIĘTAMY, ŻE MARYJA TO MATKA I POLSKI KRÓLOWA.

1. Modlitwa: ,,Aniele Boży, Stróżu mój…”
  2. Kochane dzieci serdecznie witam Was i Waszych rodziców. Myślę, że czytacie Pismo święte w Tygodniu Biblijnym. Słowo Boże, to ważne słowa, które mówi do nas kochający nas Pan Bóg. Uczy nas jak mamy żyć, aby nasze życie było szczęśliwe.
  3. Kończy się miesiąc kwiecień, a rozpoczyna miesiąc maj. Dla ludzi wierzących, kochających Pana Boga, jest to miesiąc poświęcony Maryi, Matce Bożej i naszej.
  4. Dla nas Polaków, Maryja ma szczególne znaczenie, dlatego mamy wiele świąt poświęconych Maryi. Jedno z ważniejszych świąt będziemy obchodzić już w sobotę. To święto poświęcone jest Maryi, Matce i Królowej Polski.
  5. Otwórzcie podręcznik z ćwiczeniami na str. 108 . Oglądnijcie obrazek i ludzi idących do sanktuarium w Częstochowie, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Królowej Polski. Dokończ kolorować obrazek.
  6. Na stronie 109 zobacz obraz Matki Bożej Częstochowskiej i dokończ ozdabiać obraz. Następnie pokoloruj laurkę, wytnij ją i podaruj swoim rodzicom.

Zadanie: W maju postaraj się śpiewać, odmawiać litanię do Matki Bożej

Kochane dzieci! Pozdrawiam serdecznie Was i Waszych rodziców. Niech Pan Bóg i Maryja ma Wasze rodziny w opiece. Boże Szczęść !