Temat :  KIEDY W KOŚCIELE SIĘ ZBIERAMY, TO JEZUSA SŁÓW SŁUCHAMY.

Kochane dzieci ! Serdecznie witam Was i Wasze rodziny na kolejnej katechezie na odległość. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze się zakończy, tym bardziej, kiedy będziemy prosili Pana Boga, aby uwolnił nas od koronawirusa.

1. W ostatnią niedzielę rozpoczął się Tydzień Biblijny. Pan Bóg chce z nami rozmawiać. Ma nam dużo do powiedzenia. Chce nam powiedzieć, że nas kocha, że troszczy się o nas. Dlatego dał nam Pismo święte, abyśmy Jego słuchali.
  2. Otwórz podręcznik z ćwiczeniami na stronie 86. Zobacz na rysunek, co on przedstawia. Zauważ, jak dzieci uważnie słuchają słów Jezusa, które czyta ksiądz. Zastanów się, jak ty słuchasz, kiedy mówi do ciebie Pan Jezus? Pokoloruj obrazek i zrób postanowienie, aby uważnie słuchać słów Pana Jezusa i według nich postępować.
  3. Wykonaj zadanie na stronie 87. Połącz kolejno kropki i pokoloruj księgę Ewangelii.
  4. Poproś rodziców, aby przeczytali ci fragment Ewangelii.

Kochane dzieci! Serdecznie pozdrawiam Was i wasze rodziny! Tęsknie za Wami i modlę się do Pana Boga, abyśmy mogli się spotkać w szkole. Pamiętajcie o Panu Bogu, módlcie się z rodziną, czytajcie Pismo święte. A Pan Bóg będzie z Wami.