Temat: ,, BIERZCIE I JEDZCIE, TO JEST CIAŁO MOJE ” – USTANOWIENIE EUCHARYSTII.

1. Modlitwa: „ Zdrowaś Maryjo …”
  2. Kochane dzieci serdecznie Was witam na kolejnej katechezie. Poznałyście już warunki dobrej spowiedzi. Wiecie, co trzeba zrobić, aby dobrze się spowiadać, aby prawdziwie pojednać się z Panem Bogiem. Dzisiaj rozpoczynamy katechezy o Mszy świętej. Będziemy poznawać, jak dobrze uczestniczyć we Mszy świętej. Tylko wtedy, gdy dobrze, świadomie będziemy uczestniczyć we Mszy świętej, możemy otrzymać dary, których Pan Bóg pragnie nam obficie dawać.
  3. Skąd wzięła się Msza święta? Kto ustanowił Mszę świętą? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w podręczniku. Na stronie 92 mamy fragment Ewangelii. Przeczytajcie go uważnie i odpowiedzcie na wcześniej postawione pytania.
  4. Otwórzcie ćwiczenia na str. 78 i wykonajcie zadanie. Najpierw w wycinankach odszukajcie słowa, które Pan Jezus wypowiedział w Wielki Czwartek. Następnie odszukaj odpowiednie naklejki i wklej je w odpowiednie miejsca. Na koniec pokoloruj obrazek. Dla utrwalenia wiadomości o ustanowieniu Eucharystii, przeczytaj tekst w podręczniku.
  5. Wykonaj zadanie na str. 79: narysuj, lub wklej obrazek przedstawiający księdza, który sprawuje Mszę świętą.
  6. Uzupełnij zdania wyrazami z ramek. Zapamiętaj kto i kiedy ustanowił Eucharystię, w której uczestniczymy.

Kochane dzieci! Serdecznie Was pozdrawiam. Mam nadzieję, że za niedługo będziecie mogli przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej. Módlcie się, aby tak się stało.