Temat:  ZADOŚĆUCZYNIENIE WYNAGRODZENIEM BOGU I LUDZIOM .

Kochane dzieci ! Serdecznie witam Was i Wasze rodziny.

1. Modlitwa: Ufam Tobie, boś Ty wierny…”. Rozpoczynamy modlitwą ufności, bo w ostatnią niedzielę przeżywaliśmy święto Bożego Miłosierdzia. Uświadamiamy sobie w tym święcie prawdę o naszym Bogu, który nas kocha i okazuje nam miłosierdzie, przebaczając nam grzechy, które nas ranią i niepokoją. Mam nadzieję, że już niedługo sami otrzymacie miłosierdzie Boże w pierwszej spowiedzi.
  2. Zanim przejdziemy do ostatniego warunku dobrej spowiedzi, przypomnijcie sobie poznane już warunki (cztery) dobrej spowiedzi.
  3. Zadośćuczynienie , naprawienie i wynagrodzenie za popełnione zło. Po rachunku sumienia, szczerym żalu za grzechy z miłości do Pana Boga, mocnym postanowieniu poprawy, że nie chcę więcej obrażać Pana Boga grzechami, szczerej spowiedzi, w której wyznaje wszystkie moje grzechy, jest jeszcze jeden ważny warunek dobrej spowiedzi. Jaki ? Dowiecie się dzisiaj.  Otwórzcie podręczniki na str. 88 i przeczytajcie uważnie fragment Ewangelii o Zacheuszu. Po przeczytaniu odpowiedzcie na pytanie:                                                                                 Co postanowił Zacheusz, kiedy Pan Jezus przyszedł do niego ?                   W znalezieniu dobrej odpowiedzi pomoże tekst w podręczniku.
  4. Wykonaj ćwiczenie ze str. 76. Uzupełnij historię Zacheusza. Narysuj scenę zadośćuczynienia Zacheusza. Pokoloruj obrazki. Spowiedź byłaby nieważna bez naprawienia popełnionego zła. Zacheusz jest dla nas dobrym przykładem, w jaki sposób trzeba zadośćuczynić za popełnione zło. Panu Bogu mamy wynagrodzić za grzechy lepszym życiem . Ludziom w jaki sposób mamy wynagrodzić za zło?  Oddać rzeczy skradzione, pożyczone, zniszczone. Przeprosić za złe słowa i czyny.
  5. Pomyśl: W jaki sposób zadośćuczynisz Bogu i bliźnim ?. Wykonaj zadanie i odczytaj rozwiązanie.

Kochane dzieci! Serdecznie pozdrawiam Was i Wasze rodziny. Pamiętajcie o  codziennej modlitwie o dobre przygotowanie do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Módlmy się o uwolnienie od wirusa. Niech Was błogosławi Pan !