Język angielski (1 godz.) klasa III- Edyta Żarnowska

Klasa III pracuje z rozdziałem 6. .

Na lekcji 8 (podręcznik str. 51) uczniowie pracują z poznanym słownictwem.

• Ćwiczenie 17: Uczniowie czytają zdania, następnie słuchają nagrania (nagranie 2.48) i mówią Yes, jeśli zdanie zgadza się z nagraniem lub No jeśli się nie zgadza.

Zeszyt ćwiczeń str. 49

• ćwiczenie 15: Uczniowie patrzą na rysunki i uzupełniają zdania.
  • ćwiczenie 16: Jeśli uczniowie opanowali wymienione czynności, wklejają naklejkę

Na koniec rozdziału proszę, aby uczniowie przygotowali plakat (format a4, technika dowolna) o swoim hobby. Chciałabym, żeby znalazły się na nim rysunki i zdania opisujące to hobby ( np. I like fishing. I go fishing on Saturday. ) Można narysować więcej niż jedno hobby. Jest to projekt na oceny. Na gotowe prace czekam do 23 kwietnia. Zdjęcie można wysłać na moje konto Messenger (niektóre mamy już mnie znalazły), na adres email: edytaszudy@interia.pl lub MMS na numer 664490711. W razie pytań zachęcam do kontaktu.