Język angielski (1 godz.) klasa II- Edyta Żarnowska

Klasa II pracuje z rozdziałem 6. .

Na lekcji 8 (podręcznik str. 51) uczniowie pracują z poznanym słownictwem.

• Ćwiczenie 17: Uczniowie słuchają nagrania (nagranie 2.54) i mówią Yes, jeśli Remy lubi produkt lub No jeśli nie lubi.
  • Ćwiczenie 18: Uczniowie patrzą na tabelkę i notują w zeszycie zdania o Colette i Linguini, np.: Colette likes fish and soup. She doesn’t like eggs.

Zeszyt ćwiczeń str. 49

• ćwiczenie 15: Uczniowie zadają pytania o upodobania kulinarne. W obecnej sytuacji przyjaciół zastąpimy członkami rodziny (proszę wpisać imiona na kreskach). Zadajemy pytania: Do you like…?- Czy ty lubisz….? Zaznaczamy w ramce. następnie na podstawie zebranych informacji uzupełniamy zdania
  • ćwiczenie 16: Jeśli uczniowie opanowali wymienione czynności, wklejają naklejkę

Jest to ostatnia lekcja z rozdziału. Po tej lekcji będę chciała skontaktować się z dziećmi i sprawdzić poziom opanowania słownictwa.

Na koniec rozdziału proszę, aby uczniowie przygotowali plakat (format a4, technika dowolna) o swoich upodobaniach kulinarnych. Chciałabym, żeby znalazły się na nim rysunki i nazwy produktów spożywczych i zdania: I like…., I don’t like… . Jest to projekt na oceny. Na gotowe prace czekam do 15 kwietnia. Zdjęcie można wysłać na moje konto Messenger (niektóre mamy już mnie znalazły), na adres email: edytaszudy@interia.pl lub MMS na numer 664490711. W razie pytań zachęcam do kontaktu.