Temat : MOCNE POSTANOWIENIE POPRAWY DROGĄ POWROTU                     DO BOGA .

1. Kochane dzieci ! Serdecznie was witam i pozdrawiam na kolejnej lekcji religii . Przygotowujemy się do pierwszej spowiedzi świętej . Poznajemy warunki , które należy wypełnić , aby spowiedź była dobra i ważna . Poznaliście już dwa warunki dobrej spowiedzi . Najpierw powtórka materiału : Przypomnijcie sobie poznane już warunki dobrej spowiedzi i powtórzcie , czym one są .                                               2. Mocne postanowienie poprawy .                                                      Przygotowanie do spowiedzi , do pojednania się z Panem Bogiem , rozpoczynamy rachunkiem sumienia – przypomnieniem sobie wszystkich grzechów . Następnie z miłości do Pana Boga , który jest  kochającym nas Ojcem , żałujemy za popełnione grzechy . Na tym jednak nie poprzestajemy . Szczery żal za grzechy ma nas prowadzić do mocnego postanowienia poprawy .                                                      Takie jest oczekiwanie i pragnienie Pana Jezusa . Przeczytaj o tym          w podręczniku na str. 82 . – fragment Ewangelii …                                        Co Jezus mówi do grzesznej kobiety , której odpuścił grzechy?                    Jezus wzywa kobietę , aby nie grzeszyła , ponieważ Jemu zależało        na dobru kobiety . Grzech pozbawia tego dobra .                                          2. Otwieramy ćwiczenia na str. 70 i wykonujemy je . Najpierw wpisujemy w odpowiedniej kolejności słowa , które Pan Jezus skierował do kobiety . Następnie kolorujemy obrazek .
  1. Pomyśl : Z jakich uczynków potrzebujesz się poprawić ?  Wpisz te uczynki w sercu na str. 71 . Następnie na stronach z wycinankami znajdź czerwone serce i zaklej to , co napisałeś .
  2. Powtórz , czym jest mocne postanowienie poprawy , podręcznik str. 83 „ zapamiętaj ” .

Drogie dzieci !  Serdecznie pozdrawiam Was i Waszych rodziców . Pamiętajcie o Panu Bogu   w modlitwie codziennej , rodzinnej . o Mszy świętej w niedziele . Módlmy się , aby ustąpiła epidemia , abyście mogli przyjąć Pana Jezusa  w Komunii świętej . Pamiętajcie też o postanowieniach wielkopostnych ,  o nabożeństwach drogi krzyżowej ,      o gorzkich żalach , które możemy sami odprawić za pomocą książeczki albo uczestniczyć za pomocą mediów .  Łączę się z Wami w modlitwie .                                                  Niech Was i Wasze rodziny błogosławi Pan !