Temat : JEZUS DAŁ DUCHA POCIESZYCIELA, KTÓRY SERCE ROZWESELA.

1. Serdecznie witam Was kochane dzieci i Waszych rodziców. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać ważną uroczystość, Zesłanie Ducha Świętego. Duch Święty jest Bogiem. Gdy się żegnamy wypowiadamy imiona boskie. Zróbcie znak krzyża i przypomnijcie sobie imiona boskie.
  2. Pan Jezus odszedł do nieba, ale posłał do nas Ducha Świętego, który nas pociesza w smutku, zachęca nas do dobra, rozlewa w naszych sercach miłość. Duch Święty jest nam bardzo potrzebny do szczęśliwego życia, dlatego trzeba nam modlić się często do Ducha Świętego. Podam wam najprostszą modlitwę do Ducha Świętego: Duchu Święty zmiłuj się nad nami.
  3. Wykonajcie ćwiczenie w zeszycie na stronie 92. Odszukajcie w wycinankach puzzle, które po odpowiednim ułożeniu utworzą scenę Zesłania Ducha Świętego.

Kochane dzieci serdecznie pozdrawiam Was i waszych rodziców. Przyjdźcie w niedzielę na Mszę świętą, aby Duch Święty was umocnił i napełnił miłością. Niech Pan Bóg was błogosławi i Maryja ma was w swojej opiece!