Temat : WYRAŻAMY WDZIĘCZNOŚĆ PANU JEZUSOWI ZA TO, ŻE ŻYJE          W NAS.

1. Modlitwa : „ Ufam Tobie , boś Ty wierny…”.
  2. Drogie dzieci ! Serdecznie witam Was i Waszych rodziców. Dzień Pierwszej Komunii świętej jest już blisko. Dlatego mobilizujemy się, aby jak najlepiej przygotować się na ten jakże ważny dzień. Jak to zrobić ? Stroje piękne już macie, ale czy to wystarczy do dobrego przygotowania się na spotkanie z Panem Jezusem w Komunii świętej ? Domyślamy się, że nie wystarczy. Pan Jezus nie będzie patrzył na nasze stroje, będzie patrzył na nasze serca. Trzeba więc przygotować dla Pana Jezusa nasze serce. Jak to zrobić ? Trzeba więcej przebywać z Panem Jezusem na modlitwie, przychodzić do Niego i spotykać się z Nim w kościele. Tylko w ten sposób mogę przygotować moje serce dla Pana Jezusa. Tylko wtedy dzień Pierwszej Komunii świętej będzie szczęśliwy i radosny. Dlatego mobilizujemy się bardzo, robimy miejsce dla Pana Jezusa w naszych sercach, aby mógł nas uszczęśliwić.
  3. W Komunii świętej przyjmujemy żywego Pana Jezusa pod postacią chleba. To największy dar, jaki może człowiek otrzymać. Dając nam siebie, Pan Jezus daje nam swoje życie pełne miłości. Nikt inny nie może nam dać takiej miłości. Dlatego zawsze po przyjęciu Pana Jezusa w Komunii świętej, musimy sobie uświadamiać, co tak naprawdę wydarzyło się w przyjęciu Komunii świętej. Trzeba się ucieszyć, podziękować Panu Jezusowi za to, że przyszedł do mnie i żyje w moim sercu. Pieśnią po Komunii świętej wspólnie z innymi wyrażamy naszą wdzięczność i radość za dar Pana Jezusa w Komunii świętej.

Kochane dzieci ! Zapewne pamiętacie dzisiaj o święcie waszych Mam. Złóżcie Mamom życzenia, podziękujcie im za miłość, którą was obdarowują. Wieczorem pomódlcie się za wasze Mamy. Serdecznie pozdrawiam Was i Waszych rodziców. Pamiętajcie, aby przygotować serce dla Pana Jezusa. Przychodźcie na spotkanie z Panem Jezusem do kościoła, rozmawiajcie z Nim na modlitwie. Niech Was błogosławi Pan !