Język polski (1 godzina lekcyjna) w klasie VII – Justyna Wójcik

Temat: Myśli Jana Pawła II inspiracją do rozważań o dziedzictwie kulturowym Polaków.

1. Temat zbiega się z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II, dlatego pierwszym zadaniem jest napisanie krótkiej notatki o życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II (na podstawie dowolnych źródeł). Notatkę zapisz do zeszytu.

2. Przeczytaj głośno tekst z podręcznika ze strony 311.

3. Wykonaj ćwiczenie 1 a i b ze str. 312.

Zachęcam też do udziału w akcji STOkrotnie – kartki z życzeniami dla Jana Pawła II

Poniżej informacje o tej akcji ze strony www.gov.pl

„STOkrotnie to akcja upamiętniająca urodziny Papieża Polaka skierowana do wszystkich, bez względu na wiek. Aby się w nią włączyć, wystarczy do 18 maja 2020 r. przesłać do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową z życzeniami dla Jana Pawła II.

Zachęcamy do przesyłania skanów lub zdjęć przygotowanych kartek na adres: edukacja@mt514.pl

W dniu urodzin nadesłane prace będą publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Chętni uczniowie mogą wysłać prace na mój adres e-mail. Zostaną one opublikowane na stronie internatowej szkoły.