Język angielski (1 godz.) klasa I- Edyta Żarnowska

Klasa I pracuje z rozdziałem 7 i płytą 3 w panelu Edesk

Na lekcji 5 (podręcznik str. 56) słuchamy historyjki i śledzimy obrazki (nagranie 3.11), przy ponownym słuchaniu historyjki, staramy się powtórzyć usłyszne wyrażenia.

Zeszyt ćwiczeń strona 56

• ćwiczenie 9 :Uczniowie patrzą na stroje, następnie czytaja wyrazy i zakreślają odpowiedni kolor.
  • ćwiczenie 10 : Uczniowie patrzą na obrazek, piszą po śladzie i czytają zdanie.

I’m wearing a skirt, a T-shirt and shoes – Jestem ubrana w sukienkę, koszulkę i buty.

Zachęcam rodziców aby ćwiczyli z dziećmi podobne zdania. Początek ten sam I’m wearing… (wymawiamy Ajm łerin) i słówka odnoszące się do ubrań, które dzieci mają na sobie. Można dodać kolory, np.:

I’m wearing a blue T-shirt, red shorts and yellow shoes.- Jestem ubrana w niebieską koszulkę, czerwone spodenki i żółte buty.