Próbne egzaminy ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego odbędą się w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Materiały do pobrania zostaną umieszczone na stronach CKE i OKE oraz na naszej stronie szkoły.

Zasady uczestnictwa w egzaminie:

1. Zadania należy rozwiązywać w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie (język polski – 120 min., matematyka – 100 min., język angielski – 90 min.).

2. Rozwiązania można zapisać:

• w pliku w edytorze tekstów;
  • na wydruku – jeżeli uczeń ma możliwość wydrukowania kilkunasty stron tekst;
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Rekomendujemy korzystanie z trzeciego i czwartego sposobu zapisywania odpowiedzi.

3. Odpowiedziami należy przesłać na adres nauczyciela przedmiotu, np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań.

4. Po sprawdzeniu odpowiedzi nauczyciele prześlą uczniom informację zwrotną o uzyskanych wynikach.

5. Wynik z egzaminu nie będzie podstawa do wystawiania ocen cząstkowych. Przeprowadzany jest w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) i diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

W razie pytań proszę kontaktować się z wychowawcą lub nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności!

Kategorie: Ogłoszenia