Zasady  nauczania  na odległość w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kątach

• Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
  • W przypadku oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
  • Pracujemy według tygodniowego planu zajęć na bieżąco realizując tematy zajęć według planu zgodnie z podstawą programową.

Zachęcam do korzystania z bezpłatnej  platformy z materiałami edukacyjnymi

• Platforma epodreczniki.pl to narzędzie informatyczne, na którym są umieszczone bezpłatne materiały edukacyjne. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odkrywania znajdujących się tam zasobów i ich szerokiego wykorzystywania.
  • Wszystkie treści dostępne są przez przeglądarkę internetową i nie wymagają instalacji ani dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo na platformie udostępniony jest moduł do śledzenia postępów w nauce dla zalogowanych użytkowników czyli wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy stworzą konto na platformie.
  • Każdy nauczyciel może utworzyć na platformie   konta dla uczniów i nauczycieli. Przepisy pozwalają na przetwarzanie danych uczniów i nauczycieli szkoły lub placówki w celu utworzenia kont.
  • Sposób nauczania  na odległość należy dostosować do indywidualnych  uczniów oraz możliwości   technicznych ( np. dostęp do Internetu)

Zasady oceniania pracy ucznia

Sposób  monitorowana i sprawdzana wiedzy ucznia oraz postępów w nauce. :

• oceniamy prace pisemne przysłane przez ucznia prac na adres mailowy nauczyciela
  • oceniamy prace pisemne przysłane przez ucznia sms –em ( zdjęcia prac, nagrania video , itp. )
  • nauczyciele języków   obcych  oceniają  uczniów indywidualnie poprzez video lekcje ( uzgodnione z uczniami klas VII- VIII) oraz na platformie myenglishlab ( j. angielski )m  pozostałe klasy kontakt  sms-owy i telefoniczny

Cecylia Piwowar- Nadymus

Kategorie: Ogłoszenia