Regulamin I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla uczniów klas VI- VIII „Zmieniam świat z Ignacym Łukasiewiczem”/ 200. rocznica urodzin farmaceuty/

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego dla Szkół Podstawowych „Zmieniam świat z Ignacym Łukasiewiczem” jest PCEN Rzeszów.
  2. Głównym celem Konkursu jest zachęcenie utalentowanej młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej nawiązującej do życia Ignacego Łukasiewicza i wpływu jego osiągnięć na świat. Konkurs ma także na celu: rozwijanie zdolności literackich młodzieży, uwrażliwianie młodych ludzi na piękno literatury, kształtowanie wyobraźni i poszerzanie słownictwa, dbałość o kulturę języka.
  3. Zadaniem uczestników jest opowiadanie o wymyślonym wydarzeniu, które mogłoby przydarzyć się Łukasiewiczowi podczas pracy nad wynalazkami. W pracy powinny znaleźć się jednak odniesienia do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z życia farmaceuty.

Warunki uczestnictwa

1. Konkurs przeznaczony jest   dla   uczniów  klas  6-8  szkół  podstawowych z województwa podkarpackiego.
  2. Uczestnicy zgłaszani są przez szkołę na odpowiednim formularzu zgłoszeniowym, /załącznik nr 1/ .
  3. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczestników.
  4. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
  5. Prace konkursowe  –  opowiadania  o    długości  1-3  stron  znormalizowanego maszynopisu  –  należy   sporządzić  w   wersji elektronicznej  w formacie A4 czcionką Times New Roman o rozmiarze 12 punktów, interlinia 1,5, marginesy 2,5.
  6. Opowiadania nie mogą być wcześniej ogłoszone drukiem ani opublikowane na stronach internetowych, a także nagradzane w innych konkursach.
  7. Wypełniony formularz zgłoszeniowy, prace konkursowe wraz z dołączonymi zgodami rodziców należy przesłać e-mailem do 31 grudnia 2021 roku na adres: mbaran@pcen.pl w temacie wiadomości wpisując: Konkurs Literacki, nazwa szkoły. Prace uczniów powinny być zamieszczone w tej wiadomości w postaci załączników opatrzonych imieniem i nazwiskiem autora pracy.
  8. Zgłoszenia niekompletne, wysłane po terminie lub niespełniające wymagań formalnych zawartych w niniejszym Regulaminie nie będą rozpatrywane.
  9. Uczestnictwo w Konkursie jest uzależnione od wyrażenia zgody na udział oraz na przetwarzanie danych osobowych przez rodziców lub opiekunów prawnych uczestnika.
  10. Rodzice, opiekunowie prawni uczestników, wysyłając podpisane oświadczenie, oświadczają jednocześnie, że uczestnikom przysługują wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do prac. Rodzice, opiekunowie prawni ponoszą wyłączoną odpowiedzialność za naruszenie cudzych praw autorskich przez ich dzieci i podopiecznych.
  11. W stosunku do wyróżnionych i nagrodzonych prac organizatorzy nabywają  prawo  do        ich prezentacji,  cytowania i publikacji,  w tym w mediach, na wystawach, w materiałach promocyjnych i w Internecie, bez dodatkowej zgody autora.
  12. Zgłoszenie uczniów do Konkursu przez nauczycieli jest równoznaczne z udzieleniem przez nich zgody na wykorzystanie podanych w formularzu zgłoszeniowym danych osobowych do kontaktu, potrzebnych wyłącznie w celu organizacji i przeprowadzenia

Konkursu.

Rozstrzygnięcie Konkursu

1. Konkursowe opowiadania podlegać będą ocenie przez Komisję Konkursową, którą powołuje Organizator.
  2. Decyzje Komisji Konkursowej są nieodwołalne.
  3. Komisja Konkursowa nie udziela uczestnikom porad literackich lub konsultacji oraz nie recenzuje nadesłanych prac w trakcie i po zakończeniu konkursu.
  4. Zwycięzcy i osoby wyróżnione zostaną wybrani przez Komisję Konkursową na podstawie oceny zgłoszonych prac konkursowych.
  5. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 30. Komisja Konkursowa ocenia prace biorąc pod uwagę: zgodność pracy z tematem i celami konkursu, oryginalność i kreatywność pracy, umiejętność nawiązywania do postaci Ignacego Łukasiewicza oraz prawdziwych miejsc, osób i faktów z życia farmaceuty, bogactwo języka
  6. Nazwiska autorów wybranych przez Komisję Konkursową prac zostaną opublikowane na stronie internetowej PCEN Rzeszów w kolejności alfabetycznej do 1 lutego 2022 roku.
  7. Ogłoszenie wyników i  rozdanie  nagród  nastąpi  8 lutego 2022 r
  8. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają dyplom, nagrodę książkową oraz bilety wstępu dla rodziny do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
  9. Zwycięskie i  wyróżnione  prace  zostaną  opublikowane  na  stronie  internetowej Organizatora oraz w materiałach promocyjnych PCEN Rzeszów.
  10. Bieżące informacje na temat konkursu będą publikowane na stronie internetowej PCEN Rzeszów.

Załącznik 1.

Wzór formularza zgłoszeniowego na I Wojewódzki Konkurs Literacki „Zmieniam świat
z Ignacym Łukasiewiczem”/ 200. rocznica urodzin farmaceuty/

Imię i nazwisko ucznia………………………………………………………………. …….

Klasa…………………………………………………………………………………………

Nazwa i adres szkoły …………………………………………………………………………….

Adres e-mail/ nr telefonu  szkoły …………………………………………………………..

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów konkursu danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym na potrzeby wzięcia udziału w konkursie „” (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o ochronie danych osobowych, tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 883 z późn. zm.922).

Przyjmuję do wiadomości, że moja zgoda może być w każdym momencie odwołana poprzez jednoznaczne poinformowanie Organizatorów konkursu o tym fakcie. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów wzięcia udziału w konkursie jest równoznaczne z cofnięciem zgłoszenia konkursowego. Podpisanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.

…………………………………………………….

Data i podpis rodzica/opiekuna ucznia

Kategorie: Ogłoszenia