Klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej w Kątach wzięła udział w projekcie „Grosz do grosza”.

Przeprowadzone zostały zajęcia  podczas, których uczniowie zostali  zapoznani z nominałami polskich monet i banknotów, poznali sposoby oszczędzania i przechowywania pieniędzy oraz uświadomili sobie, jaka jest rola pracy w życiu człowieka i jaki jest jej związek z zarabianiem pieniędzy. Pytanie: Po co są nam potrzebne pieniądze i jak można je zdobyć ? – niej jest już dla nich żadną tajemnicą ! Uczestnicy projektu otrzymali od organizatora materiały do nauki i zabawy.

W ramach projektu uczniowie poprzez zabawę przyswajali sobie wiedzę związaną z finansami. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne,  projektowały banknoty, wykonywały własne skarbonki, rozwiązywały zadania matematyczne (związane z liczeniem pieniędzy), które miały zamieszczone w kartach pracy. Podczas zabawy w sklep dzieci doskonaliły swoje sprawności rachunkowe, uczyły się właściwego zachowania w sklepie.