Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji charytatywnej „Nakrętka”. Jej celem jest pomoc rodzinom niepełnosprawnych dzieci w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. W tym celu zbieramy wszelkie plastikowe nakrętki (po napojach, kosmetykach i środkach czystości) i przekazujemy je opiekunowi akcji, paniom woźnym lub wychowawcom. Następnie po zebraniu większej ilości nakrętek, szkoła przekazuje je wybranej rodzinie potrzebującej tej formy wsparcia.

Rodzice chłopca, na rzecz którego prowadziliśmy zbiórkę nakrętek w roku szkolnym 2019/2020 składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za udzielone wsparcie i zaangażowanie.

Szkoła Podstawowa w Kątach również w roku szkolnym 2020/2021 prowadzi akcję „Nakrętka”. Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w tej akcji. Nakrętki można przekazywać w obydwu budynkach szkoły opiekunowi (mgr Waldemar Tokarczyk), wychowawcom klas lub paniom woźnym. Nagrodą za udział w akcji, oprócz poczucia, że naszym drobnym gestem dołożyliśmy swoją „cegiełkę” do czynienia świata odrobinę lepszym będą wpisy do dziennika.

Kategorie: Ogłoszenia