1.Karta pracy cz.4, s.75. Czytanie tekstu wyrazowo- obrazkowego o wakacjach. Kończenie kolorowania kredek według wzoru z poprzedniej karty.

2. Zabawa „Wakacje” – potrzebne: kredki, kartka

Rysowanie w prawym górnym rogu kartki słoneczka, z jednoczesnym wypowiadaniem zdania: Wakacje muszą być słoneczne. Rysowanie w lewym dolnym rogu kartki kwiatka, i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być pachnące. Rysowanie w lewym górnym rogu kartki lodów i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być słodkie. Rysowanie w ostatnim pustym rogu kartki skrzyni i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być tajemnicze. Określanie, który to róg. Rysowanie na środku kartki siebie na wakacjach.

3. Zabawa dokończ zdanie…

– W przedszkolu lubiłem/lubiłam…..

– W przedszkolu nie lubiłem/nie lubiłam…..

– W przedszkolu czułem się/ czułam się….

4. Karta pracy cz.4, s.76. Rysowanie tego co podobało się w przedszkolu. Wskazywanie obrazków zgodnie z kolejnością pór roku.

5. Karta pracy cz.4, s.77. Czytanie tekstu, rozmowa na temat tego, co dzieci poznały w przedszkolu. Rysowanie słoneczka po śladach. Kolorowanie rysunków.