Ubierz się na żółto, uśmiechnij się!

            21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Degustacja sałatki owocowej- gest życzliwości od klasy 4

Uczniowie klasy 4 w geście życzliwości przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy 1 pyszna sałatkę owocową. Mała rzecz, a cieszy !

Pyszna!

Samorząd Szkolny przygotował i przeprowadził  akcję ” Dobre słowo dla każdego”, która miała  wywołać uśmiech na  twarzach i zachęcić do bycia życzliwym dla innych oraz do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. 

Było też słońce, które jest symbolem świetności i triumfu, autorytetu i mądrości. Nadaje sens życiu, dodaje nam siły i odwagi.