1.Nauka piosenki „Hej przedszkole ukochane” link https://www.youtube.com/watch?v=4ba9aVhV88M
I. Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki
A ty już kończysz swe siedem lat
Żegnasz zerówkę lub sześciolatki
I zaraz ruszysz dalej w świat
Może jednak tu zostanę jeszcze rok a może dwa
II. A kiedy czerwiec jak woda płynie
Na dworze lata nadchodzi dzień
Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek
Przedszkole właśnie kończy się
III. Rzec „do widzenia” trzeba na drogę
Bo po wakacjach nie wrócisz już
Wspominaj często przedszkolne progi
By miłych wspomnień nie krył kurz.
Może jednak tu zostanę jeszcze rok a może dwa
2. Zabawa „Burza na morzu”.
Dziecko siada na krzesełku, a rodzic wypowiada komendy, na które dziecko reaguje odpowiednim zachowaniem:
– Spokój na morzu – dziecko delikatnie kołysze się na boki na krzesełku i cicho mówi szszyy.
– Na lewą burtę – dziecko wychyla się na lewą stronę.
– Na prawą burtę – dziecko wychyla się na prawą stronę.
– Burza na morzu – dziecko wstaje i mocno kołysze rękami wyciągniętymi w górę.
3. Zagadki słuchowe dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.
– Wiem, że pan ratownik mnie nie zauważy, dlatego nie kąpię się na niestrzeżonej…. (plaży)
– Kiedy płoną lasy, to giną zwierzęta, dlatego dbam o to i o tym pamiętam, by w lesie wszystkim żyło się dobrze, z tego powodu nie bawię się…(ogniem)
– Jeśli się zgubię w obcym dla mnie mieście, wiem co mam zrobić, wiem to nareszcie, mogę zaufać pewnemu człowiekowi, czyli panu …. (policjantowi)
– Gdy nie ma rodziców w domu, to choć bardzo przykro mi, nie otwieram obcym ludziom do naszego domu…. (drzwi)
– Ze względu na żmije, zawsze w lesie noszę, moje ukochane, gumowe…. (kalosze)
– Grzybobranie to grzybów zbieranie, a nie ich jedzenie czy też smakowanie. Dlatego po powrocie z lasu sięgam do grzybów pełnego ….(atlasu)
– Nie podchodzę do dzikich zwierząt, bo choć są piękne i bajeczne, bywają także dla ludzi bardzo … (niebezpieczne).
4. Karta pracy cz.4, s.71 – Oglądanie rysunków schematycznych. Mówienie na co powinno się zwracać uwagę na wakacjach rysowanie po śladzie, bez odrywania kredki od kartki.