Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

„Polska Niezapominajka” jest zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej” i „wielkiej Ojczyzny”, przypomina o wartości jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli – jakimi są np. „perełki architektury” zachowane w miastach, miasteczkach i wsiach.

Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski (zm. 2011) trochę na przekór Walentynkom. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

Rowerzyści pomkną w Święto Niezapominajki - faktypilskie.pl

Święto ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, dlatego też  postanowiliśmy ogłosić konkurs.

Konkurs Fotograficzny:

,,NIEZAPOMINAJKA- NIE zapomnijmy o najpiękniejszych zakątkach naszego regionu’’

Oto krótki regulamin konkursu:

Uczestnicy konkursu: uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Kątach

Cel konkursu:

– popularyzacja Święta Polskiej Niezapominajki

– rozwijanie  zdolności twórczych dzieci i młodzieży

– promocja walorów turystycznych regionu

Uczestnicy mogą  wysłać tylko jedno zdjęcie przedstawiające najpiękniejsze miejsce w naszym regionie. Myślę, że każdy ma takie  miejsce bardzo blisko swojego domu, wystarczy tylko jedno dobre ujęcie 🙂

Wszystkie prace proszę wysłać do końca maja na adres e-mail: magdamroczka1@gmial.com

Zapraszam do udziału-  na zwycięzców czekają nagrody.

Kategorie: Konkursy