W związku z obchodzonym w marcu Światowym Dniem Wody, na  świetlicy szkolnej została wykonana gazetka tematyczna pt. ,,Woda źródłem życia”. Wszyscy uczniowie  przebywający po lekcjach na świetlicy mogli się zapoznać z tą tematyką. Również na zajęciach Klubu Ekologa omawiane były zagadnienia związane ze znaczeniem wody w przyrodzie oraz koniecznością jej oszczędzania. Dzieci oglądały film edukacyjny pt. ,,Jak możemy oszczędzać wodę?”. Uczniowie już wiedzą  jakie jest jej znaczenie dla życia ludzi, roślin i zwierząt oraz dla całej przyrody. Na lekcji przyrody dowiedziały się jakie mamy zbiorniki wodne i na jakie grupy można je podzielić. Dzieci poznały również  różne ciekawostki i fakty dotyczące wody. Mają świadomość jak działalność człowieka wpływa na zanieczyszczenie wody na świecie oraz jakie niesie to ze sobą negatywne skutki dla naszej planety. Poznały i  podawały  przykłady na to, jak same mogą oszczędzać wodę na co dzień.