Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie klasy pierwszej w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia.

Dzisiaj pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności  swoich rodziców rozpoczęli występ, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie. Przyrzekali, że będą dobrymi Polakami oraz uczniami i kolegami, że będą godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, w czasie którego wielką kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obeszło się też bez dyplomów, upominków i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień na zawsze pozostał w ich pamięci, aby pozostał jako niezapomniana i radosna chwila. W tym dniu oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.