W związku z obchodzonym w marcu Światowym Dniem Wody, na zajęciach świetlicowych omawiane były zagadnienia związane ze znaczeniem wody w przyrodzie oraz koniecznością jej oszczędzania. Dzieci starsze omawiały zagadnienia i treści związane z wodą zamieszczone na gazetce tematycznej, znajdującej się na świetlicy szkolnej pt. ,,Woda źródłem życia”. Dowiedziały się jakie jest znaczenie wody dla życia ludzi, roślin i zwierząt oraz dla całej przyrody. Poznały różne ciekawostki i fakty dotyczące wody. Mają świadomość jak działalność człowieka, głównie rolnicza i przemysłowa, wpływa na zanieczyszczenie wody na świecie oraz jakie niesie to ze sobą negatywne skutki dla naszej planety. Dzieci młodsze oglądały film edukacyjny pt. ,,Jak możemy oszczędzać wodę?”. Podawały przykłady na to, jak same mogą oszczędzać wodę na co dzień. Wybierały zachowania pozytywne i negatywne oraz kolorowały obrazek o tematyce ekologicznej.