W piątek, 09.12.2022 r. uczniowie klasy trzeciej prezentowali swoje umiejętności czytelnicze podczas Klasowego Konkursu Pięknego Czytania. Chętne dzieci czytały wylosowane fragmenty wyznaczonych utworów.

Ocenie podlegała: poprawność językowa, płynność, dykcja i interpretacja. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu literackiego oraz promowanie czytelnictwa.

Konkurs odbył się w przyjaznej klasowej atmosferze. Jury złożone z nauczyciela  i czterech uczniów wyłoniło czterech zwycięzców. Poprzez włączenie uczniów  w skład komisji konkursowej starałam się kształtować u dzieci umiejętność samooceny i sprawiedliwej oceny innych osób.

I miejsce – Anna Mastaj

II miejsce – Oliwia Kopa

III miejsce –  Tobiasz Miśkowicz

IV miejsce – Wiktoria Ślusarczyk

Zwycięzcy zmagań czytelniczych otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.                            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.