Od 14 CZERWCA do  18 CZERWCA 2021 ,, TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU  ŻYCIA ”,

Głównym celem przedsięwzięcia było przypomnienie uczniom, jak cenne jest zdrowie, co należy robić, aby je chronić, a także promowanie zdrowego stylu życia. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę o zdrowiu i sposobach jego ochrony, kształtowali nawyki racjonalnego żywienia oraz byli wdrażani do dbałości o sprawność fizyczną. Realizacja projektu odbywała się zarówno na zajęciach wychowania fizycznego, lekcjach wychowawczych, technice, plastyce  i obejmowała między innymi: pogadanki, pokazy filmików edukacyjnych, przygotowywanie zdrowego i pełnowartościowych posiłków,   śpiew piosenek oraz działalność plastyczną , a także – „Konkurs wiedzy o zdrowiu”.

Klasa VI przygotowała na lekcji wychowawczej  koreczki i szaszłyki owocowe, przekąski z tortilli, koktajl truskawkowy i lemoniadę.

Pod opieką pani pedagog wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia, oraz kanapki z twarożkiem i warzywami.

Na lekcji techniki hasła promujące zdrowy styl życia

Klasa VIII przygotowała na lekcji wychowawczej sałatę owocową