OGŁASZAMY TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW !

Już ponad 700 szkół przystąpiło do   projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasza szkoła również.  Oznacza to, że tydzień od 17 do 21 maja będzie bez: odpytywania, sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych.

Powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów.  Przystępujmy do projektu   po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o zdrowie psychiczne uczniów i  nauczycieli   .