Temat : GÓRA OLIWNA – ZAPATRZENI W NIEBO.

1. Modlitwa : „ Zdrowaś Maryjo…”.
  2. Serdecznie witam Was i Waszych rodziców, drogie dzieci. Przeżywaliście w niedzielę I rocznicę Komunii świętej. Mam wielką nadzieję, że będziecie nadal żyć w przyjaźni z Panem Jezusem przez częstą spowiedź i Komunię świętą będziecie jednoczyć się z Nim. Jezus to prawdziwy PRZYJACIEL, który was nie zawiedzie. O to się modlę i tej przyjaźni wam życzę.
  3. Dzisiaj dowiemy się, co wydarzyło się 40 dni po zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Przeczytajcie uważnie fragment Ewangelii w podręczniku na str. 118. Następnie odpowiedzcie na pytanie:               Co wydarzyło się na górze Oliwnej ?.
  4. 4. Sprawdź swoją odpowiedź, wykonując ćw. 1 na str. 104.
  5. Na podstawie fragmentu Ewangelii z podręcznika na str. 118 wykonaj ćw. 2 z wykorzystaniem obrazków pod ćwiczeniem.
  6. W ćw. 3 wypisz wydarzenia z życia Jezusa.
  7. Żyjemy na ziemi po to, aby przygotować się na spotkanie z Panem Jezusem w niebie. Wykonując ćw. 4, narysuj co trzeba robić w życiu, aby dobrze przygotować się do nieba.
  8. Pan Jezus mówi, że do nieba wejdzie ten, kto przyznaje się do Niego przed ludźmi, jest Jego świadkiem. W ćw. 5 napisz w jaki sposób ty możesz być świadkiem Jezusa w szkole, w domu.

Serdecznie Was pozdrawiam. Są jeszcze tacy, którzy nie przysłali mi zadań na ocenę, a koniec roku szkolnego jest już blisko. Nie ociągajcie się, bo będzie słaba ocena. Pamiętajcie o codziennej przyjaźni z Panem Jezusem, o rozmowie z Nim na modlitwie. Niech Was i Wasze rodziny błogosławi Pan !