2 kwietnia na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy o autyzmie oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w piątek. Uczniowie naszej szkoły, by wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem ubrali się na niebiesko. Uczniowie klas starszych wysłuchali prezentacji przedstawionej przez panią pedagog Paulinę Stopa oraz obejrzeli ciekawy film na temat autyzmu. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego, wpływającym na komunikację i zachowanie. Zrozumienie autyzmu zaczyna się od akceptacji i uznania, że każdy człowiek jest wyjątkowy. Osoby z autyzmem mogą potrzebować więcej wsparcia w zakresie komunikacji, interakcji społecznych czy adaptacji do zmian. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to okazja, aby zwiększyć wiedzę i empatię wobec osób z autyzmem oraz ich rodzin. Każdy z nas może przyczynić się do budowania społeczeństwa, które wspiera osoby ze spektrum autyzmu na każdym etapie ich życia.