Hasło tegorocznych obchodów brzmi:

„Doceń lokalność!”.

,,Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej’’

Jak co roku GDOŚ zachęca do podjęcia działań w ramach obchodów Dnia Krajobrazu. Tegorocznym przewodnim hasłem jest lokalność, czyli docenienie regionu, w którym mieszkamy. Ukazanie jego walorów kulturowych geograficznych i historycznych.

Uczniowie klasy VII zaangażowali się w tę inicjatywę. Ich działania miały charakter trzyetapowy i zostały zgłoszone do GDOŚ.

Najpierw  przedstawili w postaci krótkich referatów walory swoich miejscowości , następnie zebrali materiały, obrazki i  widokówki, z których  zrobili duże graficzne plakaty informacyjne, pokazujące miejsca, które według nich ukazują  walory kulturowe naszego regionu. Prace były bardzo ciekawe, ponieważ uczniowie mieszkają w różnych miejscowościach i z każdej z nich zaprezentowane zostały najważniejsze obiekty  m.in. kościoły, wieże widokowe, szkoły itp. Ostatnim etapem była prezentacja plakatów i zrobienie gazetki ściennej na korytarzu szkolnym.