W ramach akcji ,,Pola Nadziei’’ 23 października 2023 r., uczniowie posadzili cebulki żonkili przez budynkiem Szkoły Podstawowej w Kątach. Głównym celem akcji jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.

Ogólnopolska akcja Pól Nadziei rozpoczyna się jesienią tworzeniem pięknych chodników i ogrodów z żonkili. Kwiaty, które zakwitną na wiosnę utworzą pole nadziei dla ludzi chorych. Rośliny mają symbolizować triumf miłości nad śmiercią, ale także solidarności z osobami cierpiącymi.

Wiosną uczniowie naszej szkoły będą ścinać kwiaty i rozdawać na terenie miejscowość za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Finał akcji zaplanowany jest na kwiecień 2024 r.