14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Świętują wtedy wszystkie osoby, które wspierają edukację, a więc nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice i uczniowie. To dzień szczególny, bo zajęcia lekcyjne ustępują miejsca wspólnemu świętowaniu tzw. Dnia Nauczyciela.

I właśnie z tej okazji w sali gimnastycznej naszej szkoły spotkali się wszyscy związani z procesem edukacji uczniów SP Kąty. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Cecylia Piwowar-Nadymus. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i życzyła dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy. Następnie przekazała Nagrody Wójta Gminy Nowy Żmigród wyróżnionym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, czyli Magdalenie Wokurce, Joannie Dykas i Mateuszowi Źrebcowi. Wręczyła też Nagrody Dyrektora innym zasłużonym nauczycielom i pracownikom obsługi z SP Kąty.

Po części oficjalnej do głosu doszli uczniowie. Młodsi radośnie śpiewali i deklamowali wierszyki o szkole, a starsi w humorystyczny sposób opowiedzieli o pracy nauczyciela. Całość występu urozmaicił pokaz tańca i odpowiednio dobrane piosenki. Na zakończenie w imieniu rodziców zabrała głos pani Anita Woźniak – Przewodnicząca RR. Potem świętującym nauczycielom członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli słodkie upominki.

Edukacja jest procesem, który wymaga wytrwałości i dużego wysiłku, dlatego, w taki dzień, jak dziś, warto podziękować za wielkie serce wkładane w pracę z dziećmi.