W dniu 05 października 2023 roku uczniowie z klas 5-8 z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa.

Pierwszym punktem w planie wycieczki był spektakl pt. „Hachiko” w Teatrze „Maska”. Dzięki niemu uczniowie poznali prawdziwą historię niezwykłej przyjaźni człowieka i psa Hachiko. Zetknęli się też z niektórymi elementami kultury japońskiej, np. strojami, przedmiotami codziennego użytku, świętami (Świętem Kwitnących Wiśni). Choć wydawać by się mogło, że teatr lalkowy ma wśród swoich odbiorców głownie dzieci, sztuka przypadła do gustu także starszym widzom, a z niejednego oka popłynęła łza wzruszenia. Każdy z uczniów dzięki przedstawieniu mógł przekonać się, czym jest lojalność, wierność i odpowiedzialność.

Następnie wszyscy udali się do FlyParku, czyli parku trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce uczniowie korzystali z szeregu atrakcji: trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami itd. Wykonywali skoki i salta, wdrapywali się na ściany spinaczkowe.

Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrobieniu nawyku aktywnego spędzania czasu, integracji oraz rozwijaniu zainteresowania sportem. Uświadomił dzieciom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale także znakomity trening dla mięśni oraz sprawdzian własnej kondycji.

Wyjazd zorganizowała p. Renata Zięba, a opiekę nad uczestnikami pełniły panie J. Wójcik i K. Leputa oraz pan A. Mroczka.