W pierwszych tygodniu września społeczność naszej szkoły wzięła udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania. Każdego roku Para Prezydencka wskazuje konkretne dzieło do tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Zwykle jego tematyka łączy się z aktualnie obchodzonym jubileuszem. W tym roku do czytania wybrano powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powodem był m.in. fakt, że ten utwór porusza tematykę powstania listopadowego, którego 160 rocznicę obchodzimy w tym roku.

W liście wystosowanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę czytamy, iż warto docenić nadniemeńską przyrodę i pejzaże opisane przez Orzeszkową. Warto też zwrócić uwagę na znaczenie pamięci o zrywie powstańczym i ogólnie o historii. W nawiązaniu do tego uczniowie naszej szkoły odczytali legendę o Janie i Cecylii.