Obecny rok szkolny zapisał się w historii naszej placówki licznymi osiągnięciami z języka polskiego.

22 kwietnia 2023 roku odbył się w Nowym Żmigrodzie Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod nazwą „Mistrz Pięknego Czytania”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Milena Ziomek, Kamila Mroczka, Fabian Ciekielski i Marcelina Stachoń. Wśród uczniów z klas IV – VI trzecie miejsce zajęła Milena Ziomek. Również trzecie miejsce zajęła Marcelina Stachoń, ale w grupie uczniów z klasy VII i VIII.

Z kolei 6 czerwca 2023 roku także w Nowym Żmigrodzie miał miejsce Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Tym razem reprezentowały nas Julita Rogowska, Marcelina Stachoń i Magdalena Źrebiec. Tu również możemy się pochwalić sporym sukcesem, gdyż Marcelina zajęła drugie, a Magdalena – trzecie miejsce.

Gratulacje dla naszych uczennic!