19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. W dniu wybuchu powstania, w święto Pesach, na terenie getta przebywało 50 tysięcy osób. Byli wśród nich bardzo młodzi ludzie. Nie należeli do bojowców – jak wielu innych mieszkańców oraz mieszkanek getta. Ich cichy opór był jednak tak samo ważny, jak ten z bronią w ręku. Dzielnie szli na pewną śmierć.

80. rocznica to czas, by uczcić pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie warszawskim, czy posłuchać opowieści ocalonych, przybliżyć młodemu pokoleniu te tragiczne wydarzenia z 1943 roku po to , aby zbrodnia hitlerowska nigdy nie została zapomniana.

,, Nie bądź obojętny” – to przeslanie dnia dzisiejszego , a żółty kolor i żonkile , to symbole łączności z bohaterami powstania w getcie warszawskim. #ŁączyNasPamięć .

Przedszkolaki chętnie uczestniczą w rożnych akcjach

Uczniowie klas starszych też pamiętali o 80. rocznica powstania w getcie warszawskim.