W środę, 29 marca 2023 roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Nowy Żmigród rywalizowali w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie oraz samorząd gminy Nowy Żmigród. Otwarcia turnieju dokonał Prezes ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie dh Paweł Łukaszewski.

Rywalizacja toczyła się w trzech grupach wiekowych

– grupa I uczniowie klas 1-4,

– grupa II uczniowie klas 5-8.

– grupa III licealiści z LO Nowy Żmigród

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Ireneusza Zagórskiego oraz mł.bryg. Edwarda Gronka z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz przeprowadzeniu rozgrywek finałowych, laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

grupa I
1 miejsce – Jakub Firlit (SP Kąty)

Uczestnicy gminnych eliminacji 2023

grupa II
2 miejsce – Witold Mroczka (SP Kąty)

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Kubie życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki.