10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyły się uroczyste akademie w naszej szkole. W budynku głównym uroczystość przygotowała pani Barbara Źrebiec przy pomocy innych nauczycieli wraz z uczniami z klas I-III oraz z klasy IV i V.

Dyrektor szkoły Cecylia Piwowar- Nadymus zainaugurowała uroczystość
Występ uczniów z klasy II i III
Wiersz i piosenkę o Ojczyźnie przygotowały pierwszaki
Uczniowie z klasy IV

W budynku II klasy VI, VII i VIII pod kierunkiem pana Andrzeja Mroczki przygotowali montaż słowno- muzyczny o podniosłym , patriotycznym charakterze. Piękna, okolicznościowa dekoracja przygotowana przez panią M. Stoś i muzyka na żywo w wykonaniu ucznia klasy VI Witka M. dodała uroczystości wyjątkowego charakteru.

,, Wolność , którą Polska odzyskała 104 lata temu po 123 latach niewoli , to ogromna wartość….. Wolność dla współczesnych Polaków, da nas , to coś naturalnego, normalnego. Ale nie zawsze tak było. Kiedyś nasi przodkowie oddawali za nią własne życie… Droga Polski do wolności zapisana jest na kartach historii ,,krwią i blizną”….. Wolności nie otrzymuje się na zawsze ! Musimy o nią dbać i pilnować , by nikt nam jej nie zabrał”….. – podkreśliła w swym krótkim przemówieniu dyrektor szkoły Cecylia Piwowar- Nadymus

Takie uroczystości , to wyraz patriotyzmu i miłości Ojczyzny .

Wicedyrektor Małgorzata Głodziak podziękowała za przygotowanie akademii.

O godz. 11.11 już kolejny raz zaśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn włączając się do akcji ,, Szkoła do hymnu”

,,Szkoła do hymnu ” – godz. 11.11
Tak świętowały przedszkolaki

Uczniowie klasy 6, 7, 8 wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Było uroczyście i świątecznie. Atmosfera godna tak wielkiego święta , jak Rocznica Odzyskania Niepodległości.