konkurs baner www

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego do udziału w VIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.

019

W tym roku z uwagi na sytuację pandemiczną finał konkursu odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy konkursowej w dniu 25 marca 2021. W finale udział wezmą zgłoszone do dnia 17 marca 2021 r. trzy-osobowe drużyny, wyłonione w pierwszym etapie w poszczególnych szkołach podstawowych. Obecna edycja konkursu składa się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązują test wyboru, z kolei w drugiej części organizator udostępni 5 zadań nagranych w formie filmów z pracowni i laboratoriów ZSM, a uczestnicy wypełnią formularz odpowiedzi na zadawane pytania.
Laureaci konkursu zostaną uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie  szkoły