Uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kątach kolejny rok z rzędu odniosły sukces w organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle powiatowym konkursie regionalno-ekologicznym „Ptak – mój przyjaciel”.

Konkurs, jak co roku, odbywał się w formie interaktywnej. Sprawdzał wiedzę i umiejętności z rozmaitych dziedzin nauk przyrodniczych. Uczestnicy w mocno ograniczonym czasie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań obejmujących swym zakresem nie tylko ornitologię, ale także ekologię, geografię Beskidu Niskiego, historię i etnografię. Limit czasowy nie pozwalał na długotrwałe poszukiwania nieraz bardzo podchwytliwych odpowiedzi w sieci. Najlepsi musieli w znacznej mierze polegać na własnej pamięci i umiejętności kojarzenia faktów. Szybkość rozwiązania testu była promowana dodatkowymi punktami.

Laureatką II miejsca w kategorii klas IV-VI została Marcelina Stachoń. Wyróżnienia zdobyły Emilia Chopiak i Julita Rogowska.

Dziewczynkom składam serdeczne gratulacje. Dziękuję również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu i zachęcam do jak najliczniejszego reprezentowania naszej szkoły w jego kolejnych edycjach.