POKAZ HISTORYCZNY W SP W KATACH

Dnia 24 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas VI – VIII uczestniczyli w pokazie historycznym pt. „Wrzesień 1939 – czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita” przygotowanym przez członków grupy „Rekonstrukto”. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawili historię Wojska Polskiego w okresie międzywojennym oraz zaprezentowali mundury i uzbrojenie m.in. żołnierzy Błękitnej Armii. Uczniowie mogli dotknąć wszystkich eksponatów, ubrać mundury czy maski przeciwgazowe. Uczestniczyli też w ćwiczeniach przypominających musztrę, co wcale nie było takim łatwym zadaniem, bo wymagało odwagi, wytrzymałości i sprawności. Widać, że zajęcia rozbudziły ciekawość uczniów, gdyż nawet po występie co odważniejsi dopytywali autorów pokazu o dodatkowe informacje odnoszące się do poruszonych tematów.

Zajęcia zorganizował pan Andrzej Mroczka.

« 1 z 2 »