DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KĄTACH – ADAMA MICKIEWICZA

17 grudnia 2019 roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza. Najpierw cała społeczność szkolna zgromadzona się na sali gimnastycznej wysłuchała przemówienia pani Dyrektor Cecylii Piwowar – Nadymus, która zwróciła uwagę na ponadczasowość utworów naszego wieszcza narodowego. Centralną część obchodów stanowiły występy uczniów , którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia autora „Pana Tadeusza”. Wiadomości biograficzne przeplatane były inscenizacjami wybranych utworów poety. Dzieci zobaczyły m.in. fragmenty „Reduty Ordona”, „Pana Tadeusza”, „Golono, strzyżono”, wiersz „Panicz i dziewczyna”, bajkę „Przyjaciele”.Dzięki odpowiednio dobranym kostiumom i rekwizytom nawet najmłodsi uczniowie łatwiej wyobrazili sobie historie opowiedziane przez Mickiewicza dziewiętnastowieczną polszczyzną. Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursów, m. in.” Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza”.

Wszystkim młodym aktorom oraz laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w obchody Dnia Patrona naszej szkoły.

Organizacją Dnia Patrona zajęły się panie Renata Zięba i Justyna Wójcik.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

« 1 z 2 »