50-lecie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kątach

Dzień 8 października 2016 roku na długo zostanie w pamięci uczniów nauczycieli, rodziców i całej lokalnej społeczności wsi Kąty. Szkoła Podstawowa w Kątach powstała jako jedna z wielu szkół wybudowanych z okazji tysiąclecia Chrztu Polski. Na hasło: „Tysiąc szkół na tysiąclecie Polski” odpowiedział cały kraj. Także społeczność naszej miejscowości. W dniu 11 maja 1958 roku powstał Komitet Budowy Szkoły Tysiąclecia w Kątach. Mury naszej szkoły uroczyście zostały otwarte 1 września 1966 roku. Wówczas też szkole nadano imię Adama Mickiewicza. Ciszymy się z historii naszej szkoły. Jesteśmy dumni , że nasza szkoła jest dziełem upamiętniającym Chrzest Polski . Dziś nasza szkoła ma na swoim koncie wiele sukcesów. Możemy pochwalić się zacnymi absolwentami, którzy osiągnęli sukces: zdobyli wykształcenie , pełnią ważne funkcje społeczne, angażują się w życie społeczności lokalnej , ale przede wszystkim są wspaniałymi rodzicami, są dobrymi ludźmi. Szkoła jest z nich bardzo dumna, ale jeszcze bardziej jest dumna z każdego pracowitego i uczciwego człowieka, który ją ukończył. Wszyscy dbamy o naszą o szkołę , o jej wygląd , otoczenie, poziom i warunki nauki, bo dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Uczymy nasze dzieci miłości do Boga i Ojczyzny. Współpracujemy z wieloma instytucjami , które wspierają nas w naszych działaniach podejmowanych dla dobra dzieci , w trosce o przyszłość młodego pokolenia . Na każdym kroku widać aktywną działalność Szkoły, która nie ogranicza się tylko do kształcenia, ale nade wszystko wychowuje i kształtuje właściwą postawę moralno-patriotyczną. Uroczystość połączono z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski. Mszy św. przewodniczył Biskup Jan Wątroba .

Po Mszy Św. nastąpiło poświecenie tablicy pamiątkowej odsłoniętej przez wójta gminy Grzegorza Barę .Aktu poświęcenia dokonał Biskup Jan Wątroba.Na Jubileusz przybyło wielu zacnych gości Poseł na sejm RP Bogdana Rzońcę, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara , jego zastępca Radosław Kujawski, przewodniczący Rady Gminy Piotr Suski , radni , sołtysi, księża , mieszańcy wsi Kąty, nauczyciele emeryci.

W swym wystąpieniu dyrektor szkoły Cecylia Piwowar podkreśliła: ,, Dziś nasza szkoła ma na swoim koncie wiele sukcesów. Możemy pochwalić się zacnymi absolwentami, którzy osiągnęli sukces:. zdobyli wykształcenie , pełnią ważne funkcje społeczne, angażują się w życie społeczności lokalnej , ale przede wszystkim są wspaniałymi rodzicami, są dobrymi ludźmi. Szkoła jest z nich bardzo dumna., ale jeszcze bardziej jest dumna z każdego pracowitego i uczciwego człowieka, który ją ukończył. Wszyscy dbamy o naszą o szkołę , o jej wygląd , otoczenie, poziom i warunki nauki, bo dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Uczymy nasze dzieci miłości do Boga i Ojczyzny. Współpracujemy z wieloma instytucjami , które wspierają nas w naszych działaniach podejmowanych dla dobra dzieci , w trosce o przyszłość młodego pokolenia ….. W naszej szkole najważniejszy jest uczeń, , duszą szkoły są nauczyciele , wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci. ”

Jesteśmy dumni z postawy uczniów naszej szkoły. Odświętnie ubrani byli prawdziwą , żywą dekoracja , a ich zachowani podczas uroczystości jest godne pochwały.

Część artystyczna w wykonaniu dzieci podobała się wszystkim , co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Pięknie wykonany polonez nadał uroczystości podniosły charakter. Krakowiak w wykonaniu najmłodszych przypomniał o polskich tradycjach .

Scenka przypominająca Chrzest Polski , to patriotyczny element uroczystości nawiązujący do korzeni chrześcijaństwa w Polsce.

Wesołe piosenki o szkole , o tym , ,,że najlepsza w szkole jest przerwa …”zaśpiewał szkolny chórek.

Padło wiele serdecznych słów , podziękowań…. Listy gratulacyjne przysłali: Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, Minister Edukacji Anna Zalewska ,senator RP Alicja Zając , Kurator Podkarpackiego KO Małgorzata Rauch)

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Jubileusz to także okazja do radości i nadziei na kolejne lata pracy i kolejne jubileusze.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości. .

Więcej zdjęć:

« 1 z 2 »