Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna promująca czytelnictwo klasyki literatury polskiej. Została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP, a jej celem jest popularyzacja najwybitniejszych dzieł polskiej literatury, wzmacnianie tożsamości narodowej oraz promowanie kultury żywego słowa. Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do tej akcji.
Narodowe Czytanie zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Wśród kolejnych lektur znalazły się m.in. „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Balladyna” Juliusza Słowackiego, „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz „Kordian” Juliusza Słowackiego.
W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem lektury dzieł Jana Kochanowskiego.


























