ZDROWA PLANETA, ZDROWY CZŁOWIEK…

W ramach programu „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” w miesiącu kwietniu został zrealizowany ósmy moduł tematyczny- Zdrowa planeta, zdrowy człowiek. Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w inspirującej lekcji na temat ochrony naszej planety przygotowanej przez wychowawców. Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej oraz promowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci Dowiedz się więcej

Akademia – Dzień Ziemi

W dniu 25.04.2025 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci z młodszych klas wraz z członkami Klubu Ekologa pięknie wystąpiły, recytowały oraz śpiewały teksty związane z naszą planetą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania przedstawienia, a przede wszystkim Pani Barbarze Źrebiec.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wszystkie dzieci zbierają śmieci – dzisiaj punkt kulminacyjny akcji. Po ciężkiej pracy grill, lody i czas spędzony na świeżym powietrzu. W akcji udział wzięły przedstawicielki Rady Rodziców(dziękujemy❤️). Jeszcze raz składamy podziękowania dla pana radnego Jana Parylaka za ufundowanie poczęstunku. To był piękny czas integracji i działania na rzecz naszej małej Dowiedz się więcej

Wesołych Świąt!

16 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne, pt. Malowane Święta. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów kl. 1 pod czujnym okiem wychowawczyni P. Basi.Mali artyści podczas przedstawienia zaprezentowali wielkanocne, piosenki, opowiadali o symbolach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami.Na zakończenie przedstawienia zaśpiewali piosenkę pt. ,, Wieziemy tu kogucika” i Dowiedz się więcej

SUKCES KLUBU EKOLOGA  – DRUGIE  MIEJSCE W KONKURSIE NA NAJLEPSZY KOMIKS O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

W dniu 15 kwietnia 2025 roku w Jasielskim Domu Kultury podczas wydarzenia pn. „Działamy Ekologicznie na rzecz Klimatu”,   a także spotkania członków KLUBU EKOLOGA ZWIĄZKU GMIN DORZECZA WISŁOKI nastąpiło wręczenie nagród  za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnień dla wszystkich klubów które wzięły udział w konkursie  na wykonanie komiksu pt. „Działamy Ekologicznie na rzecz Dowiedz się więcej

Wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle

15 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej wyruszyli autokarem na bardzo słodką i przyjemną wycieczkę do „Muzeum Lizaka” w Jaśle. Dzieci mogły poznać i pogłębić wiedzę na temat słodyczy, a także sprawdzić swoje umiejętności w wymiarze integracji sensorycznej. Smakowały surowce i wyroby, wąchały aromaty cukiernicze oraz zapoznały się z urządzeniami do Dowiedz się więcej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

9.04.2025 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap gminny), w którym wzięli udział nasi uczniowie. W kategorii klas młodszych uczniowie (Tobiasz Miśkowicz, Igor Turcza, Maria Źrebiec, Melania Tyrpak) zajęli IV miejsce. W kategorii klas starszych uczniowie (Julia Stawiarz, Kamila Stawiarz, Fabian Wardzała) zajęli I miejsce.

GROŹNE ZWIERZĘTA W POLSCE- ZAJĘCIA W KLUBIE EKOLOGA

W kwietniu, na kolejnych zajęciach Klubu Ekologa uczniowie z klasy czwartej poznawali niebezpieczne zwierzęta żyjące w Polsce. Najpierw dzieci oglądały dwa filmiki edukacyjne o tej tematyce : ,, Najniebezpieczniejsze zwierzęta żyjące w Polsce,, oraz ,,Niebezpieczne zwierzęta w Polsce – czy jest się czego bać?” Następnie uczniowie odczytywali informacje o tych Dowiedz się więcej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia ustanowione przez ONZ. Jest to doskonała okazja do organizacji wyjątkowych wydarzeń edukacyjnych. Dzień ten ma na celu zwiększenie zrozumienia i akceptacji osób z autyzmem wśród uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Poprzez kreatywne działania i gry, szkoła może stworzyć atmosferę Dowiedz się więcej