Na kolejnych zajęciach klubu ekologa uczniowie poznawali popularne ptaki występujące w Polsce. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie pozostają na zimę w naszym kraju. Uczniowie przeglądali książki przyrodnicze i oglądali zgromadzone ilustracje przedstawiające  różne ptaki występujące w naszym regionie. Każde dziecko odczytywało nazwę wybranego przez siebie  ptaka oraz krótką informację na jego temat. Dzieci poznały również  ciekawostki o nich. Uczniowie dowiedzieli się, które z nich podlegają ochronie  i jak można je chronić.  Potem dzieci otrzymały kartę pracy, w której były niepokolorowane sylwetki ptaków, miały je porównać z kolorowymi ilustracjami i odpowiednio pokolorować.    

Kategorie: Wydarzenia