Na kolejnych zajęciach klubu ekologa uczniowie poznawali popularne ptaki występujące w Polsce. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, a jakie pozostają na zimę w naszym kraju. Uczniowie przeglądali książki przyrodnicze i oglądali zgromadzone ilustracje przedstawiające różne ptaki występujące w naszym regionie. Każde dziecko odczytywało nazwę wybranego przez siebie ptaka oraz krótką informację na jego temat. Dzieci poznały również ciekawostki o nich. Uczniowie dowiedzieli się, które z nich podlegają ochronie i jak można je chronić. Potem dzieci otrzymały kartę pracy, w której były niepokolorowane sylwetki ptaków, miały je porównać z kolorowymi ilustracjami i odpowiednio pokolorować.








