,,Mama i tata – najpiękniejsze słowa świata”. Taki napis widniał na scenie w naszej  szkole  w dniu 26 maja . Wszyscy wiemy , że jest to Dzień  Mamy, ale chcieliśmy świętować rodzinnie, więc zaprosiliśmy również Tatusiów. Miłość matki jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania każdego dziecka. ,,Kiedy matka odwróci oczy od swojego dziecka, dziecko zaczyna błądzić i ginie w świecie pozbawionym miłości i ciepła.”… ,,Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna.”…

Niezbędna jest również ojcowska miłość , bo tylko wtedy   ,, choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi i tata po twojej stronie, nic ci się nie stanie.” – podkreśliła w swoim  przemówieniu dyrektor szkoły Cecylia Piwowar- Nadymus.

 Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu najmłodszych, koncert piosenek , tańce.

,, Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy IV – prawdziwy popis talentów aktorskich, podobał się wszystkim.

  Uroczystości uświetnili : Pan dr Grzegorz Pers – radny powiatu jasielskiego, proboszcz parafii Kąty  – Ks. Krzysztof Hyziak , Pani Dominika Wielgosz – dyrektor GOK, Pani Aleksandra Mrugał – dyrektor GOPS , Pani Barbara Winiarska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Maria Homlak – radna gminy Nowy Żmigród, sołtysi z Desznicy, Brzezowej i Kątów .

To było piękne wydarzenie poświęcone  wielkiej miłości rodzicielskiej, wielkie Święto Rodziny.

Kategorie: Wydarzenia