Uczniowie  należący do Klubu Ekologa raz w miesiącu mają wykonać zadanie wyznaczone przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, w związku z realizacją projektu ,,Mój kawałek świata – dbam o ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. W maju uczestniczyli oni w zajęciach o obszarach i obiektach chronionych znajdujących się w ich najbliższej okolicy. Podczas zajęć pozalekcyjnych oglądali prezentację o tej tematyce, przygotowaną przez wychowawczynię prowadzącą te zajęcia. Dzieci dowiedziały się jakie są różnice między parkiem narodowym, parkiem krajobrazowym i rezerwatem przyrody. Wiedzą, co to jest pomnik przyrody ożywionej i nieożywionej. Poznały przykładowe parki (Magurski Park Narodowy, Jaśliski Park Krajobrazowy), rezerwaty (Rezerwat Kornuty) i pomniki przyrody (dąb szypułkowy koło kościoła w Nowym Żmigrodzie, Diabli Kamień na Foluszu, cis ,,Iwo” w Łysej Górze) dowiedziały się jakie są ich nazwy i symbole. Potrafią podać przykłady takich obiektów i obszarów znajdujących się w ich najbliższej okolicy. Po obejrzeniu prezentacji dzieci miały pokolorować logo Magurskiego Parku Narodowego. Następnie odczytywały informacje i ciekawostki dotyczące MPN. Poznali także legendę związaną z Diablim Kamieniem. Uczniowie poprzez zabawę poszerzali swoją świadomość ekologiczną i zdobywali wiedzę dotycząca ich najbliższego środowiska przyrodniczego.