W związku z obchodzonym w maju Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, w środę w klasie pierwszej została przeprowadzona lekcja biblioteczna. Na zajęciach dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z baśni i bajek. Rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały po obrazkach bohaterów znanych bajek i podawały ich tytuły. Przeprowadzona została także rozmowa na temat roli biblioteki w szkole. Przypomniane zostały również zasady zachowania obowiązujące w bibliotece oraz odczytane hasła ( prośby książki) dotyczące szanowania  książek. Nauczyciel czytał dzieciom książkę Hansa Christiana Andersena pt. ,,Calineczka”, a zadaniem dzieci było uporządkować obrazki przedstawiające różne zdarzenia zgodnie z kolejnością ich występowania. Po uporządkowaniu zdarzeń dzieci otrzymały obrazki do pokolorowania. Pod koniec zajęć dzieci udały się do biblioteki i tam wypożyczyły sobie wybrane przez siebie książki.